بخشنامه دانشگاه در مورد فعالیت آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی ۴۰۰-۱۳۹۹

۱۶ تیر ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۸ کد : ۱۱۹۲۳ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۱۹۵۵

با توجه به پیش بینی‌های مسئولین بهداشتی کشور در خصوص تداوم روند همه گیری ویروس کرونا در پاییز و با آگاهی از مسئولیت‌های خطیر دانشگاه، به منظور انتظام بهتر امور و انجام مناسب‌تر فعالیت‌های آموزشی سال تحصیلی ۴۰۰-۱۳۹۹، برنامه ریزی دانشگاه برای نیمسال اول سال تحصیلی با توجه به اصول و سیاست‌های زیر خواهد بود:

- برنامه ریزی برای ارائه کلیه دروس نظری در نیمسال اول سال تحصیلی آینده با فرض اجتناب ناپذیر بودن آموزش الکترونیکی در نیمسال مذکور است. بر این اساس با توجه به ارتقای زیر ساخت‌ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، کلیه فعالیت‌های آموزشی از طریق سامانه یاد گیری الکترونیکی دانشگاه انجام خواهد شد. ضروری است اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه و مدیران محترم گروه‌های آموزشی و معاونان آموزشی واحدها، اقدامات و موارد زیر را در برنامه ریزی مورد توجه قرار دهند:

  • محتوای دروس نیمسال آینده خود را با فرض الکترونیکی بودن آموزش تهیه کرده و آمادگی‌های لازم را برای استفاده از سامانه‌های مورد استفاده در دانشگاه داشته باشند.

  • پیش بینی و آمادگی لازم برای ارزیابی دانشجویان به صورت مستمر در طول نیمسال و کاهش سهم نمره آزمون پایان ترم در تعیین نمره نهایی را داشته باشند.

  • برای دروس عملی و یا آن بخش از هر درس عملی که امکان ارائه و برگزاری آن با تشخیص استاد و گروه بصورت آموزش الکترونیکی وجود دارد، محتوی تهیه گردد. برای ارائه بخش حضوری دروس عملی متناسب با شرایط اطلاع رسانی خواهد شد.

  • آمادگی‌های لازم برای تغییر فعالیت‌های آموزشی از الکترونیکی به حضوری در صورت برقرای شرایط مناسب در برنامه ریزی پیش بینی گردد.

  • به منظور انجام مؤثرتر فعالیت‌های آموزشی و راهنمایی دانشجویان، بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اعضای محترم هیأت علمی حضور حداکثری در محل کار خود داشته باشند. هر گونه کاهش حضور برنامه ریزی شده اساتید، منوط به وجود الزامات اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و اعلام رسمی دانشگاه خواهد بود.

  • علیرغم وجود مشکلات متعدد در حوزه‌های برنامه ریزی و اجرا، باید تلاش شود که از تعلیق و انباشتگی فعالیت‌های آموزشی به خصوص در ارتباط با ارائه دروس عملی و یا اقداماتی که برای دانش آموختگی دانشجویان ضروری است، اجتناب شود.


( ۲۴ )