اطلاع‌رسانی در خصوص برگزاری چهارمین همایش دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور

اطلاع‌رسانی در خصوص برگزاری چهارمین همایش دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور

۱۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۵ کد : ۳۸۰۷ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۱۶۷۸

باسمه تعالی

به اطلاع استادان و دانشجویان محترم دانش‌آموخته خارج از کشور می‌رساند، چهارمین همایش دانش‌آموختگان خارج از کشور از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با مشارکت تشکل‌های فارغ‌التحصیلان ایرانی خارج از کشور با شعار «دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور؛ توانایی‌ها و تجارب، فرصت‌ها و تهدیدها»  در تاریخ 5 اسفند 95 برگزار می‌گردد. این همایش با هدف فراهم نمودن زمینۀ استفاده از تجارب فرهنگی، علمی و پژوهشی دانش‌آموختگان خارج از کشور با تبیین نقاط قوت و ضعف تحصیل در خارج از کشور،  آماده‌سازی بستر هم‌اندیشی و به‌اشتراک‌گذاری تجربیات فارغ‌التحصیلان خارج از کشور با یکدیگر پس از دوران تحصیل در راستای راه‌اندازی شرکت‌ها و مراکز علمی، تجاری، فرهنگی و... و کمک‌ به جذب افراد با استعداد برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان، فراهم نمودن راه‌های تعامل مستقیم مسئولان مربوطه و پشتیبانی ارتباط مستمر مسئولان علمی و پژوهشی کشور با فارغ‌التحصیلان  و تشکیل نشست‌های تخصصی مستمر، به منظور تحلیل و ارزیابی مسائل و مشکلات دانش‌آموختگان ایرانی در خارج یا داخل کشور در طول سال برگزار می‌گردد. این همایش در قالب چهار کارگروه تخصصی پزشکی و پیراپزشکی، فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی مباحث و موضوعات مربوط به دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور را با محوریت ارزیابی جایگاه دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور در پیشبرد اهداف نظام و توسعۀ کشور، بررسی دغدغه‌ها و نیازهای فارغ‌التحصیلان ایرانی خارج از کشور، به منظور دستیابی به راهکارهای رفع آنها، تحلیل نقش و جایگاه تشکل‌های فارغ‌التحصیلان ایرانی خارج از کشور در تأمین و پیشبرد اهداف فوق، ساز و کارهای کاربردی سازی علوم و تجاری سازی طرح‌های نوآورانه مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

دانش آموختگان علاقمند خارج از کشور می توانند جهت ثبت نام به سامانۀ ثبت نام به آدرس    http://registration.nahadiran.ir/alumnus مراجعه نمایند.

 

آدرس دبیرخانه همایش:

تهران، میدان پاستور، خیابان پاستور شرقی نبش کوچه سلامت پلاک 8، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور   

تلفن تماس: 2-66977001

پست الکترونیک: alumni@nahadiran.ir

پوستر همایش


( ۱ )